Sękowo 59, 64-300 Nowy Tomyśl
pon - pt 8:00 do 16:00 (biuro)
EN
Podejmij wyzwanie Elektrorecykling i wygraj nagrody dla swojej szkoły lub swojego przedszkola

Dzisiaj, to jest 14 października 2021 z okazji Międzynarodowego Dnia Elektroodpadów rozpoczynamy w naszej gminie konkurs, którego celem jest zebranie zalegających w domach zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych.

Dzisiaj, to jest 14 października 2021 z okazji Międzynarodowego Dnia Elektroodpadów rozpoczynamy w naszej gminie konkurs, którego celem jest zebranie zalegających w domach zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. 

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne placówki edukacyjne: przedszkola i szkoły podstawowe, które znajdują się na terenie Gminy Nowy Tomyśl. Aby wziąć udział w WYZWANIU ELEKTRORECYKLINGU wystarczy skontaktować się z nami mailowo (m.heliasz@elektrorecykling.pl) lub telefonicznie (0048 791 210 214) i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Celem naszego wyzwania jest dotarcie do dzieci i młodzieży z informacją o potrzebie recyklingu zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych oraz edukacja od najmłodszych lat w kwestii dbania o naszą planetę” – komentuje ideę konkursu Bartosz Kubicki, prezes Elektrorecykling S.A. 

Szczegóły konkursu

Do konkursu mogą stanąć wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola, które są chętne by zorganizować wśród swoich podopiecznych zbiórkę elektroodpadów. Następnie zebrane sprzęty zostaną zważone, a te placówki, które zbiorą najwięcej otrzymają od Elektrorecykling S.A. nagrody w formie sprzętu edukacyjnego. 

Warto nadmienić, że w ramach zbiórki uczniowie w swojej placówce mogą oddawać nawet duże AGD. Na liście dopuszczonego sprzętu znajdują się bowiem pralki, lodówki, zmywarki, TV LCD, monitory konmputerowe, odkurzacze, tostery mikrofale, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, wiertaki i inne elektronarzędzia, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy czy sprzęt RTV. Ważnym warunkiem przyjęcia sprzętu do zbiórki jest to, że nie może on być zdemontowany i niekompletny.

Zachęcamy wszystkie szkoły i przedszkola do wzięcia udziału w WYZWANIU. Razem możemy więcej dla środowiska! Konkurs potrwa od 14 października do 13 grudnia 2021.

Krótka instrukcja jak wziąć udział w Konkursie:

  1. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się i wypełnić przesłany formularz zgłoszeniowy;
  2. Uczestnikiem konkursu bezpośrednio jest zgłaszająca się placówka edukacyjna, a pośrednio reprezentujący ją uczniowe, rodzice uczniów, nauczyciele i przyjaciele placówki; 
  3. W ramach konkursu każda placówka prowadzi wg własnego pomysłu zbiórkę elektroodpadów/ZSEiE; dodatkowo placówkom zostaną udostępnione materiały promujące w postaci plakatów;
  4. Zbiórka może odbywać się w terminie trwania konkursu;
  5.  Na koniec konkursu Elektrorecykling S.A. odbierze zebrane materiały i dokona ich ważenia;
  6.  Najlepsze 2 szkoły oraz najlepsze 2 przedszkola otrzymają nagrody konkursowe, a wszyscy pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Wszystkie informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie www.elektrorecykling.pl

Zobacz też

Urban mining, czyli wykopywanie wykopanego

O tym, jak traktować możliwości pozyskiwania cennych surowców wtórnych z wyeksploatowanego sprzętu elektro-elektronicznego mówił na…

Prezes Elektrorecykling Bartosz Kubicki gościem XV Forum Inżynierskiego

Tegoroczna edycja ITM Polska: Innowacje, Technologie, Maszyny odbyła się w dniach 5-8 czerwca 2018r. na…

Nowa linia do regranulacji plastiku

Jedną z naszych spółek w grupie jest ELEKTRORECYKLING POLSKA. Zespół ten jest odpowiedzialny za dostarczanie…